Wycieczka klas I-III do Zwierzyńca

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami w dniu 24.10.2019r. uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Gospodarstwa Agroturystycznego w Zwierzyńcu Pierwszym.

W programie warsztatów „Od ziarenka do bochenka”, uczniowie poznali pracę ludzi w rolnictwie oraz narzędzia służące dawniej przy produkcji chleba, m. in. sierp, cepy, żarna, a także próbowali pracy tymi narzędziami: młócenie cepami, oddzielanie plew od ziarna, mielenie ziaren na mąkę w żarnach.

Następnie samodzielnie formowali bułeczki przygotowując je do upieczenia. W czasie wypieku bułeczek, skosztowali świeżego, smacznego chleba z masłem i dżemem Zajęcia przeplatane były zabawami na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyjała pracy, zabawie i nauce.