Rozkład jazdy autobusów

Informujemy, że od dnia 18 stycznia 2021r. na terenie Gminy Rudniki realizowane będą usługi publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Zostaje także wznowiona nauka stacjonarna dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
W ramach ww. usług gmina zapewni bezpłatny transport i opiekę  w czasie przewozu dzieci/uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Rudniki, których droga z domu do szkoły przekracza odpowiednio 3 lub 4 km.

Dzieci zamieszkałe poniżej ustawowo przewidzianego progu 3-4 km odległości od szkoły również będą mogły skorzystać z publicznego transportu zbiorowego. Wówczas należy wykupić bilet jednorazowy (u kierowcy autobusu)  lub miesięczny  (w biurze firmy ABX2bus - Mirowszczyzna 56A), a którego cena kształtuje się następijaco:

- bilet jednorazowy normalny pełnopłatny na trasie o długości do 10 km -3,50 zł brutto,
- bilet jednorazowy normalny pełnopłatny na trasie o długości powyżej 10 km -4,50 zł brutto,
- bilet miesięczny ulgowy -51,00 zł brutto.