Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

"Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas" - ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

22 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy czwartej Julia Kaczmarek i Maciej Hałka przywitaniem zebranych gości. Gorące słowa skierowali również do głównych bohaterów tej uroczystości - uczniów klasy pierwszej.

Pod czujnym okiem wychowawczyni pierwszoklasisci przygotowywali, a w tym uroczystym dniu przedstawili program artystyczny. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Dużą wiedzą popisali się odpowiadając na ważne pytania dotyczące naszej szkoły. Ten egzamin zdali więc wszyscywspaniale.

W podniosłej atmosferze odbyło się następnie złożenie przysięgi ślubowania na sztandar szkołyoraz dokonanie ołówkiem przez Paniaą Dyrektor Agatę Polak symboliczne pasowanie na ucznia.

Po części oficjalnej było wiele życzeń i upominków. Pani Dyrektor życzyła uczniom wielu sukcesów w nauce, a rodzicom radości z osiągnięć swoich dzieci. Uczniowie otrzymali pamiatkowe dyplomy, drobne upominki i medale ufundowane przez Samorząd Uczniowski oraz słodkości przygotowane przez Rodziców.

Uroczyste i ciepłe  przyjęcie uczniów w poczet społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie niech będzie poczatkiem mile spędzonych lat w tej szkole.