Wyjazd klas IV-VII do GOKSIRu w Rudnikach na Spektakl "W drodze na Olimp, czyli mity i legendy greckie"

24 litsopada 2017 r. uczniowie z klas IV-VII wraz z opiekunkami – p. Katarzyną Majdą i p. Izabelą Pakułą obejrzeli spektakl pt. W drodze na Olimp w GOKSiR w RudnikachPrzedstawienie oparte było na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. W inscenizacji wykorzystano mity o: Stworzeniu świata, Posejdonie, Hadesie, królu Syzyfie, pomysłowym Dedalu i jego synu Ikarze, dzielnym Prometeuszu, podstępnej Pandorze, bożku miłości –Erosie, cudownej nici Ariadny, silnym Heraklesie. Dzieci oglądały z wielkim zaciekawieniem dowcipne, interesujace i pouczające sceny opowiadające o życiu i o czynach licznych bogów, bogiń, herosów i niezwykłych ludzi. Niektórzy uczniowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w spektaklu, co stanowiło niezapomniane przeżycie.