Wyjazd klasy III i II do Teatru w Częstochowie

26 października uczniowie klasy trzeciej i drugiej wyjechali  na  wycieczkę do Teatru A. Mickiewicza w Częstochowie na spektakl pt. „ Jaś i Małgosia”. Żartobliwa wersja przygód Jasia i Małgosi, opowiadana przez Mamę Wiewiórkę swoim córeczkom – Basi i Kasi – bardzo się wszystkim podobała.

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Jasia i Małgosi, którzy zabrali młodych widzów do tajemniczego lasu, w którym napotkali smakowitą chatkę z pierników, cukierków oraz jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę.

Spektakl wywarł ogromne wrażenie na uczniach. Na ich twarzach malowały się różne emocje: uśmiech, zadziwienie, a nawet strach. Aktorzy zabrali nas w świat fantazji, rozbudzili wyobraźnię, przekazali cenne przesłania, a dodatkowych wrażeń i chwil „grozy” dostarczyły nam efekty dźwiękowe, zmieniające się światła na scenie oraz moment „spalenia” Baby Jagi.

Ten wyjazd będziemy długo i miło wspominać, a pobyt w teatrze rozbudził w nas zainteresowanie kulturą i sztuką.