Wycieczka do Krakowa

8 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworznie wraz z opiekunami: Panią Dyrektor Agatą Polak, Martą Grucka i Lidią Heluszką uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Będąc w historycznej stolicy Polski - mieście z bogatą tradycją i pełnym zabytków
- zatrzymaliśmy się na Rynku Krakowskim ze wspaniałymi Sukiennicami w jego centrum
i wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Było to dla dzieci ciekawe doświadczenie. Po jego odegraniu trębacz pomachał dzieciom, co sprawiło im ogromną radość. Odbył się spacer promenadą nad Wisłą, podejście pod Smoka Wawelskiego oraz wejście na dziedziniec Zamku Królewskiego. Dzieci zobaczyły także Barbakan. Na zakończenie zwiedzania, podczas spaceru po Starym Mieście i Rynku uczniowie zakupili pamiątki. Po południu uczniowie spędzili miło czas na nauce i zabawie w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Nadszedł czas odjazdu. Wszyscy szczęśliwi wrócili do domu. Wycieczka była bogata w atrakcje i bardzo udana. Na długo pozostanie we wspomnieniach wszystkich jej uczestników.