Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Tak więc jeśli biblioteka jest [...] modelem wszechświata, staramy się uczynić z niej wszechświat na miarę człowieka, a przypominam, że biblioteka na miarę człowieka to znaczy także biblioteka radosna“

Umberto Eco, „O bibliotece"

8 maja obchodzimy w całym kraju Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji klasa IV wraz z p. Katarzyną Majdą odwiedziła szkolną bibliotekę. Uczniowie złożyli życzenia i wręczyli kwiaty pani bibliotekarce, pani Jadwidze Głowackiej, która z serdecznością opowiedziała o interesujących propozycjach książkowych dla młodych czytelników. Dzieci wypożyczyły tego dnia wiele książek i z wdzięcznością słuchały rad pani bibliotekarki co do wyboru książki. Dziękując za spotkanie, dzieci życzyły wszystkim pracownikom bibliotek radości i satysfakcji z pracy oraz samych uśmiechniętych czytelników i zwrotów wypożyczonych egzemplarzy w terminie. Na szkolnym korytarzu i bibliotece pojawiła się oczywiście okolicznościowa gazetki związane z tym dniem.